Sky's The Limit Track and Field                             HY-TEK's Meet Manager
               2019 Suburban Council XC Championships - 10/26/2019                
                                Saratoga Spa Park                                 
                               Last Completed Event                               
 
Event 4  Girls 2751 Meter Run CC Freshmen
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Sinnott, Kara              9 Shenendehowa            6:42.1   11:27.32    1   
  2 Curtis, Amanda             9 Shenendehowa            6:43.1   11:29.03    2   
  3 Mclaughlin, Brenna         9 Shenendehowa            6:51.0   11:42.54    3   
  4 Knott, Skyler              9 Shenendehowa            6:55.6   11:50.27    4   
  5 Moxon, Abigail             9 Columbia  (Sec 2)       6:59.8   11:57.59    5   
  6 Klingbeil, Kyla            9 Shenendehowa            7:01.1   11:59.79    6   
  7 Lupe, Emma                 8 Colonie                 7:02.3   12:01.79    7   
  8 Korniss, Lilla             9 Shaker                  7:08.0   12:11.52    8   
  9 McGeough-Gamache, Payton   8 Colonie                 7:08.8   12:12.85    9   
 10 Fajen, Shea                8 Columbia  (Sec 2)       7:10.5   12:15.91   10   
 11 Paolino, Mia               8 Burnt Hills-            7:11.2   12:17.04   11   
 12 Colon, Sophia              9 Shenendehowa            7:11.5   12:17.51   12   
 13 Frankenfi, Julianna       11 Colonie                 7:13.1   12:20.30   13   
 14 McClaine, Mia              7 Colonie                 7:14.3   12:22.30   14   
 15 Keller, Addison            7 Colonie                 7:14.7   12:23.08   15   
 16 Mongelli, Sara             9 Niskayuna               7:15.7   12:24.66   16   
 17 Tolan, Sydney              7 Shenendehowa            7:17.2   12:27.26   17   
 18 Dougherty, Kamryn          7 Columbia  (Sec 2)       7:18.5   12:29.42   18   
 19 Boler, Allison             7 Niskayuna               7:20.8   12:33.48   19   
 20 Robin, Annika              9 Shaker                  7:23.1   12:37.39   20   
 21 Moran, Lillian             8 Colonie                 7:23.8   12:38.63   21   
 22 Kruzinski, Elizabeth       8 Ballston Spa            7:25.6   12:41.67        
 23 Mastaitis, Ellie           7 Colonie                 7:26.3   12:42.88   22   
 24 Warren, Abby               7 Guilderland             7:27.6   12:45.00   23   
 25 Lemieur, Kaylie            9 Shenendehowa            7:28.0   12:45.79        
 26 LaFargue, Caitlyn          9 Niskayuna               7:30.0   12:49.23   24   
 27 Knapp, Ellie               8 Columbia  (Sec 2)       7:30.5   12:49.99   25   
 28 Duffy, Madeline            8 Colonie                 7:32.0   12:52.63        
 29 Diefenderfer, Birtu        9 Shaker                  7:32.7   12:53.84   26   
 30 Wiedmann, Iris             8 Shenendehowa            7:33.4   12:54.98        
 31 Sciortino, Juliana         8 Niskayuna               7:35.7   12:58.86   27   
 32 Caiano, Alyssa             7 Shaker                  7:35.8   12:59.12   28   
 33 Parisi, Katie              7 Colonie                 7:36.0   12:59.43        
 34 Trimarchi, Izzy            7 Colonie                 7:36.4   13:00.10        
 35 Lagios, Isabella           8 Guilderland             7:42.7   13:10.90   29   
 36 Millar, Kaylie             9 Columbia  (Sec 2)       7:44.3   13:13.56   30   
 37 Erwell, Camdyn             9 Columbia  (Sec 2)       7:45.6   13:15.80   31   
 38 Alheim, Madison            8 Shenendehowa            7:46.3   13:17.07        
 39 Baldwin, Elizabeth         9 Bethlehem Central       7:51.6   13:26.13        
 40 Ewing, Brooke              8 Guilderland             7:52.8   13:28.18   32   
 41 Elsbree, Hayley            9 Niskayuna               7:53.3   13:28.96   33   
 42 Bleyl, Alyssa              9 Burnt Hills-            7:54.5   13:31.12   34   
 43 Swayne, Madline            8 Shenendehowa            7:55.4   13:32.64        
 44 Hughes, Evelyn             8 Shenendehowa            7:56.8   13:34.93        
 45 Ball, Emma                 9 Burnt Hills-            7:57.7   13:36.49   35   
 46 Lagios, Brooklyn           8 Guilderland             7:59.8   13:40.08   36   
 47 Butcher, Abigail           8 Shenendehowa            8:00.9   13:41.90        
 48 Fowler, Isabel             9 Shaker                  8:02.1   13:43.98   37   
 49 Davenport, Kira            9 Ballston Spa            8:02.3   13:44.29        
 50 Symans, Megan              9 Shenendehowa            8:02.8   13:45.18        
 51 Schleif, Ava               9 Shenendehowa            8:03.2   13:45.92        
 52 Shoemaker, Maya            9 Guilderland             8:04.3   13:47.79   38   
 53 Day, Ava                   8 Shenendehowa            8:07.7   13:53.56        
 54 Hartwell, Seri             9 Burnt Hills-            8:08.4   13:54.73   39   
 55 Wojcik, Maya               7 Guilderland             8:08.8   13:55.56   40   
 56 Ireland, Mary              9 Burnt Hills-            8:09.5   13:56.66   41   
 57 Lee, Caitlin               9 Shenendehowa            8:11.5   14:00.10        
 58 Bailey, Ava                9 Guilderland             8:12.4   14:01.57   42   
 59 Metler, Makenna            9 Shenendehowa            8:14.5   14:05.26        
 60 Seyler, McKenna            9 Guilderland             8:17.1   14:09.63        
 61 Mazzaco, Marisa            9 Averill Park            8:18.8   14:12.59        
 62 Lovegrove, Maisy           7 Columbia  (Sec 2)       8:21.9   14:17.83   43   
 63 Ratcliff, Tristyn          7 Columbia  (Sec 2)       8:23.8   14:21.13        
 64 Karins, Gabby              9 Shaker                  8:27.3   14:27.14   44   
 65 Biddle, Sarah              8 Shaker                  8:27.6   14:27.56   45   
 66 Anderson, Grace            9 Shenendehowa            8:28.1   14:28.51        
 67 Contursi, Sofia            9 Shenendehowa            8:28.5   14:29.15        
 68 Koa, Elizabeth             8 Shaker                  8:30.7   14:32.93        
 69 Anderson, Emma             8 Colonie                 8:31.5   14:34.25        
 70 Komatireddy, Trivika       8 Guilderland             8:32.0   14:35.22        
 71 Ronan, Camryn              9 Niskayuna               8:35.9   14:41.82   46   
 72 Pechulis, Ashley           9 Colonie                 8:39.1   14:47.25        
 73 Wade, Katelyn              8 Colonie                 8:43.1   14:54.10        
 74 Nayak, Preeta              9 Guilderland             8:52.5   15:10.12        
 75 David, McKenzie            8 Colonie                 8:59.7   15:22.55        
 76 Hyde, Ashley               9 Burnt Hills-            9:01.6   15:25.72   47   
 77 Mastrangelo, Delana        9 Guilderland             9:07.2   15:35.37        
 78 Grier, Elizabeth           9 Niskayuna               9:12.0   15:43.57   48   
 79 Manning, Ana               9 Columbia  (Sec 2)       9:21.7   16:00.16        
 80 Keruskie, Eliza            9 Bethlehem Central       9:35.4   16:23.53        
 81 Southwick, Tianna          9 Shenendehowa            9:55.0   16:56.98        
 82 Furgele, Ava               9 Bethlehem Central      10:02.8   17:10.28        
 83 Cuccolo, Rachel            9 Bethlehem Central      10:16.5   17:33.70        
 84 Bobersky, Peyton           9 Shaker                 11:28.0   19:35.99        
 85 Veach, Karys               9 Niskayuna              13:03.1   22:18.56        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Shenendehowa                 16    1    2    3    4    6   12   17           
      Total Time:    58:28.95                                                     
         Average:    11:41.79                                                     
   2 Colonie                      58    7    9   13   14   15   21   22           
      Total Time:  1:01:20.32                                                     
         Average:    12:16.07                                                     
   3 Columbia  (Sec 2)            88    5   10   18   25   30   31   43           
      Total Time:  1:02:46.47                                                     
         Average:    12:33.30                                                     
   4 Shaker                      119    8   20   26   28   37   44   45           
      Total Time:  1:04:25.85                                                     
         Average:    12:53.17                                                     
   5 Niskayuna                   119   16   19   24   27   33   46   48           
      Total Time:  1:04:15.19                                                     
         Average:    12:51.04                                                     
   6 Guilderland                 158   23   29   32   36   38   40   42           
      Total Time:  1:06:51.95                                                     
         Average:    13:22.39                                                     
   7 Burnt Hills-Ballston Lake   160   11   34   35   39   41   47                
      Total Time:  1:07:16.04                                                     
         Average:    13:27.21