Queensbury High School                                      HY-TEK's Meet Manager
          2017 Suburban Council Cross Country Championships - 10/25/2017          
                                Saratoga Spa Park                                 
                               Last Completed Event                               
 
Event 2  Boys 4908 Meter Run CC JV Boys
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Hickey, Aidan             10 Shenendehowa            5:23.0   16:24.92    1   
  2 Tate, Matt                12 Niskayuna               5:23.6   16:26.80    2   
  3 Hoffman, Max              11 Shenendehowa            5:24.9   16:30.73    3   
  4 Vigilante, Matt           12 Shenendehowa            5:25.4   16:32.11    4   
  5 Quail, Jakob              10 Shenendehowa            5:26.9   16:36.92    5   
  6 Ubriaco, Dante            10 Burnt Hills-            5:27.8   16:39.66    6   
  7 Tanner, Luke              12 Guilderland             5:29.2   16:43.94    7   
  8 Kelly, Thomas             11 Shenendehowa            5:30.3   16:47.15    8   
  9 Cooke, Griffin            10 Shenendehowa            5:35.4   17:02.75    9   
 10 Bianchi, Lorenzo          10 Shenendehowa            5:35.5   17:02.96   10   
 11 Swain, Colin              12 Burnt Hills-            5:36.0   17:04.50   11   
 12 Spanbauer, Daniel         10 Guilderland             5:36.3   17:05.48   12   
 13 Avery, Ian                10 Guilderland             5:37.2   17:08.30   13   
 14 Short, Logan              12 Burnt Hills-            5:38.5   17:12.19   14   
 15 Mercado, Christian        10 Saratoga Springs        5:38.7   17:12.67   15   
 16 Lobaido, Gabriel          12 Burnt Hills-            5:38.9   17:13.39   16   
 17 Allen, Alex               11 Guilderland             5:40.2   17:17.32   17   
 18 Cusato, Anthony           12 Guilderland             5:40.4   17:18.14   18   
 19 Schiavo, Jack              9 Niskayuna               5:40.7   17:18.78   19   
 20 Fiske, Zach               11 Bethlehem Central       5:40.9   17:19.66   20   
 21 Franjieh, Julian           8 Niskayuna               5:41.3   17:20.67   21   
 22 Sheppard, Ryan            11 Burnt Hills-            5:42.9   17:25.64   22   
 23 Prehn, Troy               10 Saratoga Springs        5:43.3   17:26.71   23   
 24 Gent, Alexander           10 Guilderland             5:43.5   17:27.36   24   
 25 Pokat, Zach               10 Bethlehem Central       5:45.7   17:34.07   25   
 26 Troyan, Mikhail           10 Burnt Hills-            5:46.0   17:34.92   26   
 27 Hart, Jason               12 Bethlehem Central       5:46.0   17:35.18   27   
 28 Rosenblume, Leo           11 Bethlehem Central       5:48.5   17:42.69   28   
 29 Kang, Providence          10 Niskayuna               5:50.2   17:47.76   29   
 30 Rogotzke, Evan            11 Guilderland             5:50.7   17:49.31   30   
 31 Sinnenberg, Matthew       11 Burnt Hills-            5:52.4   17:54.67   31   
 32 Comanzo, Anthony          12 Niskayuna               5:52.9   17:55.98   32   
 33 Relles, Danali            12 Bethlehem Central       5:53.6   17:58.21   33   
 34 Anderson, Tommy           11 Ballston Spa            5:55.0   18:02.41   34   
 35 Inoa, Mateo               11 Saratoga Springs        5:55.8   18:04.91   35   
 36 Czech, Josh               10 Saratoga Springs        5:57.6   18:10.30   36   
 37 Welkey, Ethan             11 Columbia  (Sec 2)       5:58.8   18:14.12   37   
 38 Artemus, DeVolder         11 Bethlehem Central       6:00.9   18:20.63   38   
 39 Moak, John                11 Bethlehem Central       6:01.6   18:22.51   39   
 40 Parillo, Anthony          12 Ballston Spa            6:02.0   18:23.84   40   
 41 Pacheco, Paul             12 Niskayuna               6:02.7   18:26.02   41   
 42 Navin, Casey              10 Saratoga Springs        6:03.6   18:28.65   42   
 43 Smith, Zachary            11 Columbia  (Sec 2)       6:03.8   18:29.28   43   
 44 Kablan, Michael           11 Shaker                  6:04.3   18:30.98   44   
 45 Mccallig, Michel          10 Niskayuna               6:04.5   18:31.50   45   
 46 Tsykun, Max               10 Colonie                 6:05.3   18:33.84   46   
 47 Scully, Parker            11 Saratoga Springs        6:06.1   18:36.31   47   
 48 Shephard, Aidan           10 Ballston Spa            6:06.2   18:36.53   48   
 49 Morrissey, Logan           9 Mohonasen               6:07.6   18:41.00   49   
 50 Travison, Dylan           10 Colonie                 6:08.8   18:44.66   50   
 51 Prophet, Joseph           10 Ballston Spa            6:10.2   18:48.96   51   
 52 Masse, James              12 Colonie                 6:12.8   18:56.92   52   
 53 Bawla, Ahmed              12 Shaker                  6:13.3   18:58.25   53   
 54 Meerdink, Justin          11 Ballston Spa            6:14.6   19:02.22   54   
 55 Holmes, Paul              10 Colonie                 6:17.5   19:10.99   55   
 56 Palumbo, Jack             12 Columbia  (Sec 2)       6:17.9   19:12.36   56   
 57 Koblensky, Benjamin       12 Columbia  (Sec 2)       6:21.3   19:22.66   57   
 58 Waldman, Noah             12 Shaker                  6:22.1   19:25.26   58   
 59 Chank, Malcolm            12 Schenectady             6:25.1   19:34.24   59   
 60 Martino, Stephen          10 Shaker                  6:25.3   19:34.96   60   
 61 Farnan, Evan               8 Columbia  (Sec 2)       6:25.5   19:35.50   61   
 62 Polsinelli, Mike          10 Mohonasen               6:26.7   19:39.19   62   
 63 Breimar, Thomas            9 Columbia  (Sec 2)       6:27.1   19:40.56   63   
 64 Kabalian, Harrison        10 Shaker                  6:28.3   19:44.11   64   
 65 Jordan, Charlie           11 Mohonasen               6:29.1   19:46.57   65   
 66 Hackett, Theo              9 Mohonasen               6:31.1   19:52.61   66   
 67 Strevell, Ryan            11 Columbia  (Sec 2)       6:32.4   19:56.54   67   
 68 Flores, Blaze             11 Shaker                  6:33.6   20:00.29   68   
 69 Horton, Anthony           10 Colonie                 6:34.6   20:03.33   69   
 70 Toman, Evan               10 Christian Br            6:36.3   20:08.59        
 71 Dimase, David             12 Albany High School      6:36.4   20:08.88   70   
 72 Patino, Luis              12 Mohonasen               6:37.7   20:12.88   71   
 73 Gottlieb, Maxim           10 Albany High School      6:38.0   20:13.61   72   
 74 Fredericks, Jacob         11 Shaker                  6:42.9   20:28.50   73   
 75 Wiley, Peter              11 Albany High School      6:43.7   20:30.96   74   
 76 Hermance, Michael         11 Colonie                 6:44.2   20:32.46   75   
 77 Jenks, Sean               12 Mohonasen               6:44.2   20:32.70   76   
 78 Hildebrant, Gabriel       10 Averill Park            6:44.5   20:33.37        
 79 LaBier, Brett             12 Colonie                 6:46.7   20:40.26   77   
 80 Kiernan, Brendan          11 Mohonasen               6:48.6   20:45.97   78   
 81 Eveleth, William           9 Albany High School      6:53.6   21:01.33   79   
 82 Douglass, Drew            11 Christian Br            7:01.8   21:26.31        
 83 O'Neil, Sean               8 Albany High School      7:15.4   22:07.82   80   
 84 Mahabir, Joshua           10 Schenectady             7:18.0   22:15.49   81   
 85 Chenette, Hayden          10 Averill Park            7:21.8   22:27.16        
 86 Augello, Anthony          10 Averill Park            7:23.0   22:30.84        
 87 Ugalde, Jose              10 Schenectady             7:28.5   22:47.63   82   
 88 Skinner, Keegan           11 Christian Br            7:34.3   23:05.46        
 89 Juedes, Connor            11 Schenectady             7:45.6   23:39.85   83   
 90 O'Neal, Michael           12 Albany High School      7:58.7   24:19.67   84   
 91 Arena, Max                11 Christian Br            8:19.4   25:22.81        
 92 Avila, Vincent            12 Schenectady             8:22.5   25:32.43   85   
 93 Bennett, Logan            12 Albany High School      8:25.5   25:41.40   86   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Shenendehowa                 21    1    3    4    5    8    9   10           
      Total Time:  1:22:51.83                                                     
         Average:    16:34.37                                                     
   2 Guilderland                  67    7   12   13   17   18   24   30           
      Total Time:  1:25:33.18                                                     
         Average:    17:06.64                                                     
   3 Burnt Hills-Ballston Lake    69    6   11   14   16   22   26   31           
      Total Time:  1:25:35.38                                                     
         Average:    17:07.08                                                     
   4 Niskayuna                   103    2   19   21   29   32   41   45           
      Total Time:  1:26:49.99                                                     
         Average:    17:22.00                                                     
   5 Bethlehem Central           133   20   25   27   28   33   38   39           
      Total Time:  1:28:09.81                                                     
         Average:    17:37.97                                                     
   6 Saratoga Springs            151   15   23   35   36   42   47                
      Total Time:  1:29:23.24                                                     
         Average:    17:52.65                                                     
   7 Ballston Spa                227   34   40   48   51   54                     
      Total Time:  1:32:53.96                                                     
         Average:    18:34.80                                                     
   8 Columbia  (Sec 2)           254   37   43   56   57   61   63   67           
      Total Time:  1:34:53.92                                                     
         Average:    18:58.79                                                     
   9 Colonie                     272   46   50   52   55   69   75   77           
      Total Time:  1:35:29.74                                                     
         Average:    19:05.95                                                     
  10 Shaker                      279   44   53   58   60   64   68   73           
      Total Time:  1:36:13.56                                                     
         Average:    19:14.72                                                     
  11 Mohonasen                   313   49   62   65   66   71   76   78           
      Total Time:  1:38:12.25                                                     
         Average:    19:38.45                                                     
  12 Albany High School          375   70   72   74   79   80   84   86           
      Total Time:  1:44:02.60                                                     
         Average:    20:48.52                                                     
  13 Schenectady                 390   59   81   82   83   85                     
      Total Time:  1:53:49.64                                                     
         Average:    22:45.93