Licensed to Sky's The Limit Track and Field
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/26/2021 06:15 PM
                   Columbia vs Burnt Hills Girls - 5/26/2021                   
                        Timing by Underdog Race Timing                         
                            Burnt Hills High School                            
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Torres, Samantha           9 Burnt Hills-             13.10   1   5   
  2 Sambrook, Meghan          12 Columbia  (S             13.68   1   3   
  3 LaPietra, Mia             12 Columbia  (S             13.88   1   2   
  4 Nelson, Faith             12 Columbia  (S            x13.96   1 
  5 York, Mahyrah             12 Columbia  (S            x14.16   1 
  6 Stoeckl, Loriana          11 Burnt Hills-             14.59   2   1   
  7 Pomeroy, Kaitlyn           9 Burnt Hills-            x14.69   1 
  8 Venditti, Brianna         10 Burnt Hills-            x14.74   1 
  9 Venditti, Tessa           10 Burnt Hills-            x15.37   2 
 10 Jerry, Luca                7 Burnt Hills-            x15.80   2 
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Torres, Samantha           9 Burnt Hills-             26.74    5   
  2 Sambrook, Meghan          12 Columbia  (S             28.21    3   
  3 Nelson, Faith             12 Columbia  (S             29.22    2   
  4 Pomeroy, Kaitlyn           9 Burnt Hills-             30.47    1   
  5 York, Mahyrah             12 Columbia  (S            x31.61  
  6 Leone, Clara               8 Burnt Hills-            x34.34  
  7 Munoz, Jasenia             9 Burnt Hills-            x35.78  
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Paolino, Mia               9 Burnt Hills-           1:00.11    5   
  2 Lewis, Hannah             12 Burnt Hills-           1:01.97    3   
  3 Cyr, Addison               7 Burnt Hills-          x1:07.67  
  4 Patrick, Alexis           11 Burnt Hills-          x1:08.32  
  5 Matthews, Kiley           11 Columbia  (S           1:09.64    2   
 -- Fantauzzi, Sophia         10 Burnt Hills-               DNS  
 -- Paolino, Julia            12 Burnt Hills-               DNS  
 
Girls 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Vogel, Isabel             11 Burnt Hills-           2:24.56    5   
  2 O'Rourke, Mattingly       11 Burnt Hills-           2:28.19    3   
  3 Pawlinga, Samantha         8 Burnt Hills-          x2:40.56  
  4 Yannone, Sabine            7 Columbia  (S           2:41.45    2   
  5 Ball, Emma                10 Burnt Hills-          x2:44.25  
  6 Moxon, Abigail            10 Columbia  (S           2:47.13    1   
  7 Casey, Delaney             7 Burnt Hills-          x2:51.86  
  8 Ireland, Mary             10 Burnt Hills-          x3:08.45  
  9 Ireland, Anne              7 Burnt Hills-          x3:12.78  
 10 Hyde, Ashley              10 Burnt Hills-          x3:15.22  
 
Girls 1500 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Vendetti, Jamisen         11 Burnt Hills-           5:05.26    5   
  2 Whited, Madison           12 Burnt Hills-           5:21.16    3   
  3 Yannone, Sabine            7 Columbia  (S           5:28.41    2   
  4 Moxon, Abigail            10 Columbia  (S           5:28.43    1   
  5 Boyea, Nicole              9 Burnt Hills-          x6:21.75  
 -- Gould, Madilyn             7 Burnt Hills-               DNS  
 
Girls 3000 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fajen, Shea                9 Columbia  (S          11:06.42    5   
  2 Smith, Madison            12 Burnt Hills-          11:08.59    3   
  3 O'Rourke, Alexand          8 Burnt Hills-          11:52.70    2   
  4 Arsenault, Madison        10 Columbia  (S          13:25.30    1   
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Derby, Arriyana            7 Burnt Hills-             17.63    5   
  2 Paolino, Julia            12 Burnt Hills-             18.03    3   
  3 Andres, Stacey             8 Columbia  (S             21.43    2   
 
Girls 400 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Vaughan, Jenna            11 Burnt Hills-           1:09.82    5   
  2 Stoeckl, Loriana          11 Burnt Hills-           1:13.32    3   
  3 Andres, Stacey             8 Columbia  (S           1:22.38    2   
  4 Erwell, Camdyn            10 Columbia  (S           1:23.60    1   
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Burnt Hills-Ballston Lake  'A'                        53.92    7   
     1) Derby, Arriyana 7               2) Torres, Samantha 9             
     3) Vaughan, Cassie 8               4) Vaughan, Jenna 11              
  2 Columbia  (Sec 2)  'A'                                56.57    2   
     1) Sambrook, Meghan 12             2) LaPietra, Mia 12               
     3) Nelson, Faith 12                4) Golden, Emma 12                
  3 Burnt Hills-Ballston Lake  'B'                     x1:01.26  
     1) Araya, Layla 9                  2) Munoz, Jasenia 9               
     3) Venditti, Brianna 10            4) Venditti, Tessa 10             
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Burnt Hills-Ballston Lake  'A'                      4:27.89    7   
     1) Carr, Marissa 11                2) Cyr, Addison 7                 
     3) O'Rourke, Mattingly 11          4) Pomeroy, Kaitlyn 9             
  2 Columbia  (Sec 2)  'A'                              4:31.00    2   
     1) Sambrook, Meghan 12             2) Matthews, Kiley 11             
     3) LaPietra, Mia 12                4) Golden, Emma 12                
  3 Burnt Hills-Ballston Lake  'B'                     x4:37.21  
     1) Ball, Emma 10                   2) Bleyl, Alyssa 10               
     3) Pawlinga, Samantha 8            4) Whited, Madison 12             
  4 Burnt Hills-Ballston Lake  'C'                     x5:34.17  
     1) Casey, Delaney 7                2) Hyde, Ashley 10                
     3) Ireland, Mary 10                4) Ireland, Anne 7                
 
Girls 4x800 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Columbia  (Sec 2)  'A'                             11:03.32    7   
     1) Yannone, Sabine 7               2) Moxon, Abigail 10              
     3) Fajen, Shea 9                   4) Arsenault, Madison 10          
  2 Burnt Hills-Ballston Lake  'A'                     11:12.32    2   
     1) Ball, Emma 10                   2) Bleyl, Alyssa 10               
     3) Carr, Marissa 11                4) McNeil, Kim 10                 
 
Girls High Jump Varsity
=======================================================================
 SEEDED WORST TO BEST
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Belanger, Mia             11 Burnt Hills-           4-09.00    5   
     4-06 4-09 5-00 
        O  XXO  XXX 
  2 Belanger, Alexa            9 Burnt Hills-           4-06.00    3   
     4-03 4-06 4-09 
        O    O  XXX 
  3 Patrick, Alexis           11 Burnt Hills-          x4-03.00  
     3-06 3-09 4-00 4-03 4-06 
        O    O   XO  XXO  XXX 
  3 Golden, Emma              12 Columbia  (S           4-03.00    2   
     4-03 4-06 
        O  XXX 
  5 Matthews, Kiley           11 Columbia  (S           4-00.00    1   
     3-06 3-09 4-00 4-03 
        O    O  XXO  XXX 
  6 Leone, Clara               8 Burnt Hills-          x3-09.00  
     3-06 3-09 4-00 
       XO   XO  XXX 
 
Girls Pole Vault Varsity
=======================================================================
 SEEDED WORST TO BEST
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Erwell, Camdyn            10 Columbia  (S           5-06.00    5   
     5-00 5-06 6-00 
        O   XO  XXX 
 
Girls Long Jump Varsity
=======================================================================
 BEST OF 4 JUMPS
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Belanger, Mia             11 Burnt Hills-          16-05.00    5   
      14-01.50  FOUL  16-05            
  2 Fantauzzi, Sophia         10 Burnt Hills-          12-05.00    3   
      11-06  12-05  12-02           
  3 Walsh, Akashi             11 Columbia  (S          11-09.00    2   
      FOUL  FOUL  11-09           
  4 Araya, Layla               9 Burnt Hills-         x10-04.00  
      9-10.50  9-11  10-04           
  5 Jerry, Luca                7 Burnt Hills-          x9-07.50  
      FOUL  9-02  9-07.50           
 -- Golden, Emma              12 Columbia  (S              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Girls Triple Jump Varsity
=======================================================================
 BEST OF 4 JUMPS
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Belanger, Alexa            9 Burnt Hills-          32-05.00    5   
      32-05  FOUL  FOUL           
  2 Walsh, Akashi             11 Columbia  (S          27-07.50    3   
      25-05  26-07.50  27-07.50           
  3 Vaughan, Cassie            8 Burnt Hills-          27-05.00    2   
      26-03  26-08  27-05           
  4 Erwell, Camdyn            10 Columbia  (S          25-07.50    1   
      24-00  24-10  25-07.50           
 
Girls Shot Put Varsity
=======================================================================
 BEST OF 4 JUMPS
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cataldo, Shelby            9 Burnt Hills-          27-05.50    5   
      25-11.50  27-05.50  26-05.50           
  2 York, Mahyrah             12 Columbia  (S          26-08.25    3   
      24-07.50  25-06.50  26-08.25           
  3 Richter, Hannah           11 Columbia  (S          24-11.00    2   
      23-05  24-11  24-08           
  4 Goss, Sophia              11 Burnt Hills-          23-04.00    1   
      23-04  FOUL  23-02.50           
  5 Paolino, Julia            12 Burnt Hills-         x22-05.00  
      22-02.50  22-05  20-11.25           
  6 Paxton, Brenna            12 Columbia  (S         x21-02.00  
      21-02  21-00  20-08           
  7 Patrick, Alexis           11 Burnt Hills-         x16-08.00  
      16-08  FOUL  FOUL           
 
Girls Discus Throw Varsity
=======================================================================
 BEST OF 4 THROWS
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Richter, Hannah           11 Columbia  (S          63-11.25    5   
      48-10  63-11.25  59-02.50           
  2 Cataldo, Shelby            9 Burnt Hills-          58-02.25    3   
      52-00  54-00.75  58-02.25           
  3 Paxton, Brenna            12 Columbia  (S          57-11.50    2   
      46-05.25  57-11.50  49-05           
  4 Goss, Sophia              11 Burnt Hills-             51-02    1   
      51-02  45-09.50  48-11.25           
 
Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Panasci, Lily              9 Columbia  (S             14.65    5   
  2 Seely, Emily              11 Columbia  (S             15.14    3   
  3 Heimroth, Shayna           7 Columbia  (S            x17.25  
 
Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Panasci, Lily              9 Columbia  (S             30.16    5   
  2 Seely, Emily              11 Columbia  (S             32.31    3   
  3 Nwaefuna, Laura           12 Columbia  (S            x35.39  
 
Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Heimroth, Shayna           7 Columbia  (S           1:23.00    5   
  2 Zeolla, Ava                9 Columbia  (S           1:36.80    3   
  3 Manning, Ana              10 Columbia  (S          x1:54.78  
 
Girls 800 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ketzer, Helen              7 Columbia  (S           3:02.36    5   
  2 Ratcliff, Tristyn          8 Columbia  (S           3:05.06    3   
 
Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ketzer, Helen              7 Columbia  (S           6:06.36    5   
  2 Ratcliff, Tristyn          8 Columbia  (S           6:15.25    3   
 
Girls 3000 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Snedaker, Alex             9 Columbia  (S          13:59.29    5   
  2 Meppen, Elle              10 Columbia  (S          15:02.19    3   
 
Girls 400 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Seebald, Athena            9 Columbia  (S           1:28.49    5   
 
Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Columbia  (Sec 2)  'A'                              1:02.59    7   
     1) Sheehan, Mandy 9                2) Seely, Emily 11                
     3) Molina, Mae 11                  4) Broglio, Laney 11              
 
Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Columbia  (Sec 2)  'A'                              5:10.74    7   
     1) Ratcliff, Tristyn 8             2) Ketzer, Helen 7                
     3) Panasci, Lily 9                 4) Sheehan, Mandy 9               
 
Girls 4x800 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Columbia  (Sec 2)  'A'                             14:21.34    7   
     1) Snedaker, Alex 9                2) Manning, Ana 10                
     3) Zeolla, Ava 9                   4) Seebald, Athena 9              
 
Girls High Jump Junior Varsity
=======================================================================
 SEEDED WORST TO BEST
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Meppen, Elle              10 Columbia  (S           4-00.00    5   
     3-06 3-09 4-00 4-03 
        O    O   XO  XXX 
 -- Seely, Emily              11 Columbia  (S                NH  
     3-06 
      XXX 
 
Girls Long Jump Junior Varsity
=======================================================================
 BEST OF 4 JUMPS
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Molina, Mae               11 Columbia  (S          12-05.00    5   
      FOUL  FOUL  12-05           
  2 Meppen, Elle              10 Columbia  (S           9-10.00    3   
      9-10  FOUL  9-10           
 -- Heimroth, Shayna           7 Columbia  (S              FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Girls Triple Jump Junior Varsity
=======================================================================
 BEST OF 4 JUMPS
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Molina, Mae               11 Columbia  (S          25-08.50    5   
      25-08.50  FOUL  23-02           
  2 Meppen, Elle              10 Columbia  (S          24-02.50    3   
      23-09  21-11  24-02.50           
 
Girls Shot Put Junior Varsity
=======================================================================
 BEST OF 4 JUMPS
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Panasci, Lily              9 Columbia  (S          20-10.00    5   
      19-02  19-03.75  20-10           
  2 Sheehan, Mandy             9 Columbia  (S          20-02.00    3   
      20-02  18-11.75  19-06           
  3 Broglio, Laney            11 Columbia  (S         x18-04.50  
      FOUL  17-08  18-04.50           
  4 Meyyan, Praaghya          12 Columbia  (S         x16-08.50  
      16-02  16-08.50  16-02.50           
 
Girls Discus Throw Junior Varsity
=======================================================================
 BEST OF 4 THROWS
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nwaefuna, Laura           12 Columbia  (S          45-04.75    5   
      FOUL  45-04.75  35-11.25           
  2 Meyyan, Praaghya          12 Columbia  (S          42-06.50    3   
      42-06.50  37-01  FOUL           
  3 Broglio, Laney            11 Columbia  (S         x30-03.25  
      FOUL  30-03.25  29-04.75           
 -- Patwell, Annie            11 Columbia  (S               DNS  
 
              Women - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Burnt Hills-Ballston Lake  106        2) Columbia  (Sec 2)          66   
 
           Women - Junior Varsity - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Columbia  (Sec 2)          111