Queensbury High School                                     HY-TEK's Meet Manager
             2015 Section 2 Cross Country Championships - 11/6/2015              
                           Saratoga Springs State Park                           
                              Last Completed Event                               
 
Event 7  Girls 4908 Meter Run CC Class C
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
Class C Results 4908 Run                                                         
  1 Allen, Hallie             SO Chatham               18:35.03    1             
  2 Baummann, Olivia          JR Greenville            19:00.15                  
  3 Clark, Erin               SR Chatham               19:17.63    2             
  4 Wallace, Danielle         JR Chatham               19:44.86    3             
  5 Burnell, Carolyn          FR Hoosic Valley         20:04.12    4             
  6 Walsh, Shannon            FR Tamarac               20:18.62    5             
  7 Gregg, Emma               FR Chatham               20:27.32    6             
  8 Viall, Rebecca            So Hoosic Valley         20:29.75    7             
  9 Borsh, MacKenzie          SR Chatham               20:50.26    8             
 10 Brewster, Caitlyn         SR Corinth               20:57.63    9             
 11 Kingsley, Jensen          SO Corinth               21:16.78   10             
 12 Cechnicki, Eliza          SO Ft. Plain-Ca          21:17.87   11             
 13 Wilson, Sydney            FR Voorheesville         21:57.41   12             
 14 Hren, Rosie               JR Hoosic Valley         22:08.76   13             
 15 Goldfarb, Abigail         JR Voorheesville         22:16.98   14             
 16 Brennan, Althea           FR Chatham               22:19.53   15             
 17 Munson, Cheyenne          JR Ft. Plain-Ca          22:19.98   16             
 18 Bessette, Lillith         FR Watervliet            22:20.83   17             
 19 Layton, Shelby            SR Chatham               22:21.34   18             
 20 Gaschel, Leigha           JR Cairo-Durham          22:22.74   19             
 21 Gaetani, Miranda          JR Mechanicville         22:25.77   20             
 22 Feeney, Erinn             SR Cairo-Durham          22:29.01   21             
 23 Bisaillon, Emma           10 Stillwater            22:30.03   22             
 24 McDonnell, Lily           FR Voorheesville         22:37.00   23             
 25 Hotaling, Katie           JR Watervliet            22:40.32   24             
 26 Rice, Maria               FR Hoosic Valley         22:42.03   25             
 27 Veitch, Lexi              JR Ft. Plain-Ca          22:42.98   26             
 28 Joyce, Dayna              JR Mechanicville         22:52.59   27             
 29 Tambolleo, Morgan          8 Watervliet            22:55.01   28             
 30 Charlebois, Abigal        JR Hoosic Valley         22:57.55   29             
 31 Suschinski, Katelyn       SO Hoosic Valley         23:00.87   30             
 32 Seefeldt, Annie           SR Chatham               23:01.63                  
 33 Wakeley, Robin            JR Voorheesville         23:06.68   31             
 34 Kowalchyk, Mariah         JR Mechanicville         23:08.22   32             
 35 LaPlante, Emily           JR Tamarac               23:08.68   33             
 36 Gleason, Shannon          JR Cairo-Durham          23:15.63   34             
 37 Hampston, Emma            SO Voorheesville         23:16.12   35             
 38 Keeler, Julianna          JR Tamarac               23:19.15   36             
 39 Munger, Jenna              8 Mechanicville         23:21.84   37             
 40 Shippee, Samantha         SO Corinth               23:29.28   38             
 41 Baker, Kelsey             FR Corinth               23:34.82   39             
 42 Cancilla, Brittany        12 Stillwater            23:36.85   40             
 43 Galvin, Jillian           JR Tamarac               23:37.63   41             
 44 Rice, Kat                 SO Hoosic Valley         23:38.06   42             
 45 Notton, Beth              JR Hoosic Valley         23:40.81                  
 46 Simmons, Samantha         FR Mechanicville         23:52.23   43             
 47 Simon, Liliana            SO Chatham               23:55.96                  
 48 Gagne, Alyssa             SO Cairo-Durham          23:59.08   44             
 49 Sawyer, Kyleigh           SR Watervliet            24:01.62   45             
 50 Kenedy, Kendall           SO Ft. Plain-Ca          24:05.31   46             
 51 Douglas, Amber            JR Ft. Plain-Ca          24:07.16   47             
 52 DiNuzzo, Keira            SR Troy Catholic         24:08.94                  
 53 Hampston, Katie            8 Voorheesville         24:11.35   48             
 54 Spahmer, Elaina           SR Greenville            24:12.95                  
 55 Gao, Tiffany              SO Coxsackie-Athens      24:18.08                  
 56 Henes, Emily              SO Mechanicville         24:27.80   49             
 57 Tremper, Jess             SR Chatham               24:29.52                  
 58 Yando, Jade               JR Hoosic Valley         24:35.33                  
 59 Mielke, Audrey            SO Voorheesville         24:40.09   50             
 60 Jackson, Emily            JR Corinth               24:44.15   51             
 61 Zakrzewski, Lauren        SR Watervliet            24:48.48   52             
 62 Marsh, Emily              SO Ft. Plain-Ca          24:57.04   53             
 63 O'Brien, Maureen          SR Troy Catholic         25:23.82                  
 64 Cooke, Emily              JR Cairo-Durham          25:28.41   54             
 65 Fowler, Kyra              SO Corinth               25:29.71   55             
 66 Bidell, Emma              SO Voorheesville         25:32.84                  
 67 Rockwell, Amber           SR Corinth               25:34.52   56             
 68 Baker, Rebecca            11 Stillwater            25:40.19   57             
 69 Crisafulli, Mia           JR Voorheesville         25:45.06                  
 70 Espinosa, Maria           SR Mechanicville         25:52.43   58             
 71 Harris, Sarah             SR Tamarac               26:21.39   59             
 72 Gates, Jasmine            SO Granville             26:26.00                  
 73 Rapacciuolo, Ashley       SR Mechanicville         26:28.71                  
 74 Graber, Delaney           FR Troy Catholic         26:54.06                  
 75 Sperry, Courtney          SO Greenville            27:01.48                  
 76 Boehm, Hanna              SO Coxsackie-Athens      27:07.67                  
 77 DiBenedetto, Deana        JR Coxsackie-Athens      27:13.21                  
 78 Baxter, Olivia            SO Coxsackie-Athens      27:20.98                  
 79 Cullen, Allie             SO Greenville            27:27.65                  
 80 Doin, Maeve               JR Tamarac               28:16.59   60             
 81 Adams, Carolyn            JR Ft. Plain-Ca          28:52.65   61             
 82 Miller, Madison           JR Troy Catholic         29:09.34                  
 83 DeKalb, Jen               FR Granville             29:36.30                  
 84 Krochina, Madison         10 Stillwater            30:54.80   62             
 85 Minick-Sheldon, Jasmine   11 Stillwater            33:32.10   63             
 86 Baughn, Maria             SO Watervliet            33:58.60   64             
 87 Nichols, Emma             SO Voorheesville         34:42.90                  
Class CC Results 4908 Run                                                        
  1 Flower, Julia             SR Schalmont             18:15.76    1             
  2 Watson, Ashley            JR Schuylerville         18:56.26    2             
  3 Bartolotta, Alexandra     SR Hudson                19:22.04                  
  4 Freemire, Julia           SR Schuylerville         19:22.54    3             
  5 Onzo, Celina              11 Broadalbin-Perth      19:25.38    4             
  6 Scavone, Cailtin          SR Schuylerville         19:32.73    5             
  7 DeZolt, Mackenzie         10 Broadalbin-Perth      20:02.21    6             
  8 VanAvery, Mariah          10 Fonda-Fultonville     20:08.81    7             
  9 Flower, Kerry             SO Schalmont             20:13.03    8             
 10 Larsen, Gabrielle          9 Broadalbin-Perth      20:19.89    9             
 11 Burton, Sarah             10 Glens Falls           20:20.23                  
 12 Fogel, Mckenzie           10 Cobleskill-R          20:27.08   10             
 13 Pahl, Emily               FR Schalmont             20:28.95   11             
 14 Hunter, Kacie             10 Fonda-Fultonville     20:39.44   12             
 15 Sarullo, Julia            SO Johnstown             20:50.80   13             
 16 Newman, Aylene            JR Johnstown             20:51.87   14             
 17 Comstock, Rachel           9 Cobleskill-R          20:53.01   15             
 18 Davies, Anna              SR Catskill              21:04.25   16             
 19 Kasza, Jamie              12 Fonda-Fultonville     21:06.25   17             
 20 Murray, Teghan            SO Schuylerville         21:16.43   18             
 21 Dailey, Skylar            th Albany Acade          21:17.25   19             
 22 Eddy, Julia               SR Ravena-Coeym          21:22.87                  
 23 Nolan, Cadey              12 Broadalbin-Perth      21:29.95   20             
 24 LaPratt, Hailie           10 Fonda-Fultonville     21:31.94   21             
 25 Preston, Julia            FR Johnstown             21:32.68   22             
 26 Buzas, Caitlyn            FR Schalmont             21:33.32   23             
 27 Brown, Lydia              11 Fonda-Fultonville     21:34.14   24             
 28 DeNeuville, Jordyn        10 Broadalbin-Perth      21:38.29   25             
 29 Cooney, Mikaela           SO Albany Acade          21:47.80   26             
 30 Lichak, Katarina          SR Albany Acade          21:54.33   27             
 31 Harlec, Sophie             9 Cobleskill-R          21:55.07   28             
 32 Dunham, Katie             10 Fonda-Fultonville     21:55.79   29             
 33 Hanehan, Suzie            SR Schuylerville         21:58.19   30             
 34 Broadwell, Ryanne         10 Cobleskill-R          22:07.29   31             
 35 Kubat, Ashley             10 Cobleskill-R          22:10.34   32             
 36 DesRoches, Kamryn         10 Cobleskill-R          22:12.41   33             
 37 Curran-Ackert, Merle      SO Ichabod               22:22.15   34             
 38 Hentnik, Johanna          12 Fonda-Fultonville     22:30.51   35             
 39 Vickery, Sheila           SR Albany Acade          22:34.07   36             
 40 Flood, Reilly             12 Cobleskill-R          22:41.49   37             
 41 Tomson, Cate              FR Albany Acade          22:42.68   38             
 42 Wilson, Gillian            9 Glens Falls           22:43.41                  
 43 Barrett, Mikayla          SR Schalmont             22:47.52   39             
 44 Sorgie, Maydia            JR Schuylerville         22:49.12   40             
 45 Farrell, Sierra           SR Schuylerville         22:50.87   41             
 46 Cook, Avery               11 Fonda-Fultonville     22:59.06                  
 47 Bell, Savannah            10 Fonda-Fultonville     23:07.28                  
 48 Tulchinksky, Hannah       JR Albany Acade          23:12.87   42             
 49 Hauser, Lauren             9 Glens Falls           23:22.53                  
 50 Bellinger, Renee          12 Broadalbin-Perth      23:27.12   43             
 51 VanValkenburgh, Casey     JR Johnstown             23:28.03   44             
 52 Finlayson, Kyla           SR Albany Acade          23:33.79   45             
 53 Barton, Claire            FR Schuylerville         23:34.39                  
 54 Wilkinson, Julianne       SO Cohoes                23:58.62                  
 55 Dolan, Susanna            FR Ichabod               24:06.38   46             
 56 Keating, Victoria         JR Schalmont             24:09.88   47             
 57 Frye, Mackenzie           12 Broadalbin-Perth      24:14.72   48             
 58 Benton, Emily             10 Cobleskill-R          24:28.31                  
 59 Nolan, Carley             10 Broadalbin-Perth      24:37.82                  
 60 Trauring, Taylor          FR Albany Acade          24:47.85                  
 61 Fiore, Lyndsey            JR Johnstown             24:50.44   49             
 62 Jewett, Elizabeth         SO Cohoes                24:53.36                  
 63 Balint, Hanieka           SO Albany Acade          25:01.43                  
 64 Riggins, Brittney         FR Schalmont             25:19.45   50             
 65 Gier, Kayley              FR Ichabod               25:40.78   51             
 66 Gergic-Kancinck, Lilly    10 Cobleskill-R          25:55.73                  
 67 Brooks, Jessie            10 Broadalbin-Perth      25:58.11                  
 68 Sultana, Fardush          SR Hudson                25:59.13                  
 69 Futia, Brittany           FR Ichabod               26:03.85   52             
 70 Asif, Iram                 8 Catskill              26:07.69   53             
 71 Zlomek, Emma              SO Ichabod               26:32.60   54             
 72 Cassertino, Allison       12 Glens Falls           26:51.50                  
 73 Davies, Megan             SO Catskill              26:57.71   55             
 74 Vojnik, Paulina           SO Catskill              27:35.78   56             
 75 Demitraszek, Kaylie       JR Ravena-Coeym          27:36.12                  
 76 Tavolaro, Joanna          12 Broadalbin-Perth      27:36.44                  
 77 Affinnih, Nurat           SR Ichabod               27:51.05   57             
 78 Smtih, Rachel             FR Catskill              27:56.50   58             
 79 Shirley, Alyson           10 Fonda-Fultonville     28:00.98                  
 80 Diedrick, Latasha         FR Albany Acade          28:57.92                  
 81 Morowski, Mary            SR Schalmont             29:08.75                  
 82 Alessi, Jess              SO Ichabod               29:10.19   59             
 83 O'Connel, Aizlyn           8 Catskill              29:23.65   60             
 84 Hamilton, Molly           FR Ichabod               33:04.00                  
 85 Shader, Olivia            SR Hudson                42:27.40                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Class C Results 4908 Run                                                         
   1 Chatham                      20    1    2    3    6    8   15   18          
      Total Time:  1:38:55.10                                                    
         Average:    19:47.02                                                    
   2 Hoosic Valley                78    4    7   13   25   29   30   42          
      Total Time:  1:48:22.21                                                    
         Average:    21:40.45                                                    
   3 Voorheesville               115   12   14   23   31   35   48   50          
      Total Time:  1:53:14.19                                                    
         Average:    22:38.84                                                    
   4 Ft. Plain-Canajoharie       146   11   16   26   46   47   53   61          
      Total Time:  1:54:33.30                                                    
         Average:    22:54.66                                                    
   5 Corinth                     147    9   10   38   39   51   55   56          
      Total Time:  1:54:02.66                                                    
         Average:    22:48.54                                                    
   6 Mechanicville               159   20   27   32   37   43   49   58          
      Total Time:  1:55:40.65                                                    
         Average:    23:08.13                                                    
   7 Watervliet                  166   17   24   28   45   52   64               
      Total Time:  1:56:46.26                                                    
         Average:    23:21.26                                                    
   8 Cairo-Durham                172   19   21   34   44   54                    
      Total Time:  1:57:34.87                                                    
         Average:    23:30.98                                                    
   9 Tamarac                     174    5   33   36   41   59   60               
      Total Time:  1:56:45.47                                                    
         Average:    23:21.10                                                    
  10 Stillwater                  244   22   40   57   62   63                    
      Total Time:  2:16:13.97                                                    
         Average:    27:14.80                                                    
Class CC Results 4908 Run                                                        
   1 Schuylerville                58    2    3    5   18   30   40   41          
      Total Time:  1:41:06.15                                                    
         Average:    20:13.23                                                    
   2 Broadalbin-Perth             64    4    6    9   20   25   43   48          
      Total Time:  1:42:55.72                                                    
         Average:    20:35.15                                                    
   3 Fonda-Fultonville            81    7   12   17   21   24   29   35          
      Total Time:  1:45:00.58                                                    
         Average:    21:00.12                                                    
   4 Schalmont                    82    1    8   11   23   39   47   50          
      Total Time:  1:43:18.58                                                    
         Average:    20:39.72                                                    
   5 Cobleskill-Richmondville    116   10   15   28   31   32   33   37          
      Total Time:  1:47:32.79                                                    
         Average:    21:30.56                                                    
   6 Johnstown                   142   13   14   22   44   49                    
      Total Time:  1:51:33.82                                                    
         Average:    22:18.77                                                    
   7 Albany Academy for Girls    146   19   26   27   36   38   42   45          
      Total Time:  1:50:16.13                                                    
         Average:    22:03.23                                                    
   8 Ichabod                     237   34   46   51   52   54   57   59          
      Total Time:  2:04:45.76                                                    
         Average:    24:57.16                                                    
   9 Catskill                    238   16   53   55   56   58   60               
      Total Time:  2:09:41.93                                                    
         Average:    25:56.39