Sky's The Limit Track and Field                             HY-TEK's Meet Manager
              2019 Section 2 Cross Country Championships - 11/1/2019              
                                Saratoga Spa Park                                 
                               Last Completed Event                               
 
Event 6  Boys 4892 Meter Run CC Class A
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Ragone, Thomas            12 Niskayuna               5:02.3   15:18.87    1   
  2 O'Brien, Sean             12 Guilderland             5:03.2   15:21.62    2   
  3 Parsons, Jack             12 Guilderland             5:05.6   15:28.81    3   
  4 Shanahan, Ryan            12 Shenendehowa            5:05.9   15:29.76    4   
  5 Mendonca, Francisco       11 Shaker                  5:07.4   15:34.29    5   
  6 Franjieh, Julian          10 Niskayuna               5:07.7   15:35.19    6   
  7 Tindale, Micah            10 Guilderland             5:07.9   15:35.87    7   
  8 Brimhall, Nathan          10 Shenendehowa            5:09.0   15:39.21    8   
  9 Spence, Bryan             12 Shenendehowa            5:09.2   15:39.78    9   
 10 Permaul, Shazim           12 Schenectady             5:10.3   15:43.17   10   
 11 Barbera, Anthony          11 Shenendehowa            5:11.1   15:45.59   11   
 12 Randall, T.J.             12 Shaker                  5:11.6   15:47.16   12   
 13 Gent, Alexander           12 Guilderland             5:11.7   15:47.40   13   
 14 Tooker, Brady             11 Saratoga Springs        5:12.2   15:48.74   14   
 15 Tooker, Dawson            11 Saratoga Springs        5:15.7   15:59.63   15   
 16 Gronau, Kyle              12 Shenendehowa            5:16.4   16:01.69   16   
 17 Bianchi, Lorenzo          12 Shenendehowa            5:16.8   16:02.92   17   
 18 Garretson, Christopher    12 Shaker                  5:17.0   16:03.58   18   
 19 Bush, Ryan                10 Saratoga Springs        5:17.4   16:04.84   19   
 20 Cooke, Griffin            12 Shenendehowa            5:17.8   16:05.94   20   
 21 Guerin, Ben               12 Ballston Spa            5:19.3   16:10.49   21   
 22 Malatesta, Daniel         10 Niskayuna               5:19.7   16:11.59   22   
 23 Levchenko, Vinny          11 Shaker                  5:19.9   16:12.29   23   
 24 Glynn, Aidan              11 Shenendehowa            5:21.1   16:15.98        
 25 Cusato, Will              10 Guilderland             5:21.3   16:16.56   24   
 26 Pavelec, Daniel           11 Shaker                  5:22.3   16:19.55   25   
 27 Mercado, Christian        12 Saratoga Springs        5:23.0   16:21.59   26   
 28 Pokat, Zach               12 Bethlehem Central       5:23.1   16:21.92   27   
 29 Engel, Noah               11 Queensbury              5:24.6   16:26.45   28   
 30 Garland, Patrick          12 Ballston Spa            5:25.8   16:30.09   29   
 31 Ledezma, Dan              12 Bethlehem Central       5:26.0   16:30.86   30   
 32 Hickey, Aidan             12 Shenendehowa            5:26.6   16:32.73        
 33 Decker, Devin             10 Schenectady             5:26.8   16:33.15   31   
 34 Diehl, Zack               11 Shaker                  5:29.8   16:42.52   32   
 35 Vincelette, Jack          12 Bethlehem Central       5:30.7   16:45.14   33   
 36 Vazquez-Lopez, Rufino     12 Shaker                  5:31.4   16:47.36   34   
 37 Schiavo, Jack             11 Niskayuna               5:31.5   16:47.58   35   
 38 Hickey, Nolan             12 Shenendehowa            5:32.2   16:49.74        
 39 Spanbauer, Daniel         12 Guilderland             5:32.3   16:50.04   36   
 40 Spanbauer, Gabe           12 Guilderland             5:32.4   16:50.33   37   
 41 Burke, Finn                9 Guilderland             5:32.6   16:50.91        
 42 Murphy, Dennis            11 Columbia  (Sec 2)       5:32.8   16:51.47   38   
 43 Farnan, Evan              10 Columbia  (Sec 2)       5:33.2   16:52.58   39   
 44 Navin, Casey              12 Saratoga Springs        5:34.6   16:57.04   40   
 45 Hayes, Lance              11 Queensbury              5:35.4   16:59.52   41   
 46 Thomas, Nicholas           8 Niskayuna               5:38.6   17:09.14   42   
 47 Flanagan, Evan            11 Colonie                 5:38.7   17:09.51   43   
 48 Prehn, Troy               12 Saratoga Springs        5:39.5   17:11.96   44   
 49 Wallace, William          12 Colonie                 5:39.6   17:12.18   45   
 50 Shaffe, Shifan            11 Saratoga Springs        5:39.8   17:12.76   46   
 51 Mascardi, Vincent         12 Ballston Spa            5:39.9   17:13.07   47   
 52 Nova, Dominic             12 Columbia  (Sec 2)       5:40.0   17:13.32   48   
 53 Martinelli, Santino       11 Albany High School      5:40.5   17:14.98   49   
 54 Hayes, Eamonn             10 Bethlehem Central       5:40.8   17:15.79   50   
 55 Barthelmas, Evan          10 Saratoga Springs        5:41.9   17:19.15        
 56 Huff, Ethan               11 Ballston Spa            5:42.8   17:21.95   51   
 57 Fedele, Drew              12 Queensbury              5:43.3   17:23.55   52   
 58 Wade, Andrew              10 Ballston Spa            5:43.9   17:25.11   53   
 59 Davis, Nathan             10 Columbia  (Sec 2)       5:44.3   17:26.44   54   
 60 Ardrey, Jaevon            11 Schenectady             5:44.4   17:26.83   55   
 61 Anderson, Ethan           10 Schenectady             5:44.6   17:27.25   56   
 62 Layer, Justin             11 Ballston Spa            5:45.0   17:28.56   57   
 63 Russell, Patrick          10 Queensbury              5:45.1   17:28.92   58   
 64 Friedman, Skyler          11 Bethlehem Central       5:45.2   17:29.22   59   
 65 Avery, Ian                12 Guilderland             5:45.3   17:29.58        
 66 Colonno, Alex             12 Bethlehem Central       5:45.5   17:30.08   60   
 67 Dunn, Ryan                10 Colonie                 5:46.4   17:32.83   61   
 68 Breimer, Thomas           11 Columbia  (Sec 2)       5:47.0   17:34.59   62   
 69 McNay, Aidan              12 Bethlehem Central       5:47.1   17:34.90   63   
 70 Darling, Alec             10 Ballston Spa            5:47.4   17:35.94   64   
 71 Czech, Josh               12 Saratoga Springs        5:47.7   17:36.69        
 72 Benki, Avaneesh           10 Niskayuna               5:49.1   17:41.12   65   
 73 Skufca, Evan              10 Niskayuna               5:49.3   17:41.72   66   
 74 Carlson, Luke              9 Bethlehem Central       5:50.5   17:45.17        
 75 Winston, Ezra             10 Bethlehem Central       5:51.7   17:48.91        
 76 Walz, Riley               12 Ballston Spa            5:51.8   17:49.19        
 77 Raymond, Charles          12 Ballston Spa            5:52.9   17:52.54        
 78 Harrington, Tyler         10 Queensbury              5:53.4   17:54.23   67   
 79 Pattison, Xander          11 Bethlehem Central       5:53.8   17:55.31        
 80 Vitali, Joseph            11 Columbia  (Sec 2)       5:56.3   18:02.90   68   
 81 Ploss, Logan              11 Columbia  (Sec 2)       5:57.9   18:07.91   69   
 82 Chittur, Neel              9 Albany High School      5:58.0   18:08.17   70   
 83 Powell, Evan              12 Queensbury              6:00.5   18:15.80   71   
 84 Lopez-Rodriguez, William  10 Schenectady             6:00.6   18:16.03   72   
 85 Freed, Chase              10 Queensbury              6:01.8   18:19.71   73   
 86 Sharma, Anuraag           11 Niskayuna               6:04.5   18:27.95        
 87 Judge, Matt               12 Colonie                 6:05.2   18:29.97   74   
 88 Esmeris, Vernald          10 Niskayuna               6:06.4   18:33.51        
 89 Arket, Louis              12 Schenectady             6:06.5   18:33.90   75   
 90 Keller, Quinn             11 Colonie                 6:07.0   18:35.46   76   
 91 Jenkin, Ben                8 Queensbury              6:07.7   18:37.61        
 92 Petramale, William        10 Colonie                 6:08.0   18:38.45   77   
 93 Graber, Noah              11 Albany High School      6:08.5   18:40.06   78   
 94 Jones, Liam               10 Queensbury              6:08.7   18:40.70        
 95 Roper, Maxwell            12 Albany High School      6:08.8   18:41.01   79   
 96 Uzzo, Christian           11 Colonie                 6:10.1   18:44.96   80   
 97 O'Connor, Simon           11 Columbia  (Sec 2)       6:13.1   18:53.97        
 98 Yannone, Jacob            10 Columbia  (Sec 2)       6:13.5   18:55.30        
 99 Suh, Micah                 9 Shaker                  6:14.3   18:57.71        
100 Jenkin, Lucas             11 Queensbury              6:15.0   18:59.88        
101 Gordon, Graham            11 Albany High School      6:15.3   19:00.77   81   
102 Phillips, Ethan           12 Ballston Spa            6:17.3   19:06.88        
103 Countermine, Daniel       11 Guilderland             6:21.2   19:18.50        
104 Orcutt, Ryan              11 Columbia  (Sec 2)       6:23.1   19:24.37        
105 Fong, Isaac               12 Albany High School      6:23.5   19:25.75   82   
106 Winslow, Justice          11 Colonie                 6:25.7   19:32.36        
107 Gottlieb, Maxim           12 Albany High School      6:27.7   19:38.36   83   
108 Burns, Bret                9 Troy                    6:34.1   19:57.73        
109 Richard, Graham            9 Albany High School      6:36.0   20:03.76        
110 Diaz, Jaejrian            10 Schenectady             6:36.4   20:04.81   84   
111 Dickson, David            10 Schenectady             6:36.6   20:05.46        
112 Zalucky, Jarad            11 Colonie                 6:37.0   20:06.67        
113 Ordonez, Alex             10 Troy                    6:37.3   20:07.58        
114 McNeil, Michael           10 Albany High School      6:46.7   20:36.01        
115 Ugalde, Jose              12 Schenectady             7:05.6   21:33.72        
116 Baker, Matthew            12 Albany High School      7:08.1   21:41.09        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Shenendehowa                 48    4    8    9   11   16   17   20           
      Total Time:  1:18:36.03                                                     
         Average:    15:43.21                                                     
   2 Guilderland                  49    2    3    7   13   24   36   37           
      Total Time:  1:18:30.26                                                     
         Average:    15:42.06                                                     
   3 Shaker                       83    5   12   18   23   25   32   34           
      Total Time:  1:19:56.87                                                     
         Average:    15:59.38                                                     
   4 Niskayuna                   106    1    6   22   35   42   65   66           
      Total Time:  1:21:02.37                                                     
         Average:    16:12.48                                                     
   5 Saratoga Springs            114   14   15   19   26   40   44   46           
      Total Time:  1:21:11.84                                                     
         Average:    16:14.37                                                     
   6 Bethlehem Central           199   27   30   33   50   59   60   63           
      Total Time:  1:24:22.93                                                     
         Average:    16:52.59                                                     
   7 Ballston Spa                201   21   29   47   51   53   57   64           
      Total Time:  1:24:40.71                                                     
         Average:    16:56.15                                                     
   8 Schenectady                 224   10   31   55   56   72   75   84           
      Total Time:  1:25:26.43                                                     
         Average:    17:05.29                                                     
   9 Columbia  (Sec 2)           241   38   39   48   54   62   68   69           
      Total Time:  1:25:58.40                                                     
         Average:    17:11.68                                                     
  10 Queensbury                  246   28   41   52   58   67   71   73           
      Total Time:  1:26:12.67                                                     
         Average:    17:14.54                                                     
  11 Colonie                     299   43   45   61   74   76   77   80           
      Total Time:  1:28:59.95                                                     
         Average:    17:47.99                                                     
  12 Albany High School          357   49   70   78   79   81   82   83           
      Total Time:  1:31:44.99                                                     
         Average:    18:21.00